Yeni Oda Tipi Oluşturma

Hotel altındaki Room Types sekmesindeki  “New Room” butonuna bastığınızda yeni oda tipi ekleyebileceğiniz sayfaya geçersiniz.

Code*: Benzersiz oda kodu. En fazla 5 karakter girilebilir, sadece İngilizce harf ve sayı kullanılabilir.

Name*: Oda tipinizin ismi, misafirlerinizin anlayacağı sadelikte olmasına özen gösterin. Oda özelliklerini odanın isminde değil açıklamasında belirtiniz. 

Max Child Age: Odada konaklayabilecek en yüksek çocuk yaşını belirtir. Çocuk yaş aralıklarınızı fiyat tipi oluştururken belirteceksiniz. Örneğin; oda tipinde en yüksek çocuk yaşı 12 ise fiyat tipinde de çocuk yaş aralığını 0-12 veya farklı yaş aralıkları varsa 0-5, 6-12 şeklinde olmasına dikkat edininiz! En yüksek çocuk yaşı önemli bir bilgidir. Tesisiniz sadece yetişkin kabul eden bir tesis ise oda tipinizde en yüksek çocuk yaşını seçerken hangi yaştan sonra yetişkin olarak kabul ettiğinizi seçmeniz gerekir. Örneğin; 17 yaşından büyükleri yetişkin olarak kabul ediyorsanız. Maksimum child age 17 seçilmelidir. Bu alanda 0 yaş seçerseniz, bu 1 yaşı yetişkin olarak kabul ettiğinizi belirtir. Ayrıca sadece yetişkin kabul ettiğinizi hem otel hem de oda açıklamasına yazmanız, misafirlerinizi daha doğru bilgilendirecektir.

Physical Allotment: Tesisinizde bu oda tipinde gerçekte kaç tane olduğunu bildiren sayı. Sadece bilgi amaçlıdır. Kontenjan sayısı olarak kullanılmaz.

Location: Oda tiplerinizin tesisin hangi bölümünde konuşlandığını belirtebilirsiniz. Sadece bilgi amaçlıdır.

Square Meter: Oda tipinizin kaç metrekare olduğunu belirtebilirsiniz.

Minimum Allotment For Notification: Seçili oda tipinin satışa sunulan kontenjan sayısı bu minimum değere ulaştığında otel e-posta ile bilgilendirilir.

Reference Description: Oda tipinizin açıklamasıdır. Oda özelliklerindeki seçenekler dışında belirtmek istediğiniz özellikleri, odaya özgü imkânları burada belirtebilirsiniz. Örneğin; bu oda tipinde ücretsiz transfer veya bir ek bir hizmet veriyorsanız bu alana yazabilirsiniz. İngilizce, Türkçe, Almanca ve Rusça açıklama girmezseniz reference descriptionda yazdığınız dilde görünür.

Min Adult: Oda tipinde en az kaç yetişkin konaklayabileceğini belirtir.

Max Adult: Oda tipinde en çok kaç yetişkin konaklayabileceğini belirtir.

Min Child: Oda tipinde en az kaç çocuk konaklayabileceğini belirtir.

Max Child: Oda tipinde en çok kaç çocuk konaklayabileceğini belirtir.

Min Pax: Oda tipinde en az kaç kişi (yetişkin+çocuk) konaklayabileceğini belirtir.

Max Pax: Oda tipinde en çok kaç kişi (yetişkin+çocuk) konaklayabileceğini belirtir.

Min pax sayısı min adult sayısından küçük olmamalıdır! 

Min pax sayısı min adult sayısından büyük olursa minimum adult sayısında yetişkinin yanında mutlaka çocuk kalması gerektiğini belirtir.

Örneğin; min adult sayısı 2 ve min pax sayısı 3 ise bu oda tipinde 2 yetişkin varsa yanında mutlaka 1 çocuk olması gerekir ki min 3 pax koşulunu sağlayabilsin. 

Örneğin; min adult sayısı 2 ve min pax sayısı 4 ise bu oda tipinde 2 yetişkin varsa yanında mutlaka 2 çocuk olması gerekir ki min 4 pax koşulunu sağlayabilsin. 

En az ve en fazla kişi tiplerini belirttiğinizde sağ tarafta konaklamaya müsait kombinasyonlar oluşacaktır. Bu kombinasyonlardan konaklamasını istemediğiniz bir kombinasyonun üzerine tıklayarak o kombinasyonu satışa kapatmış olursunuz.

Örneğin;

Min Adult: 2

Max Adult: 3

Min Child: 0

Max Child: 2

Min Pax: 2

Max Pax: 4

Bu bilgilere göre oluşacak kombinasyonlar aşağıdaki şekildeki gibi olacaktır.

Fakat 2+2 konaklamaya izin veriyor ama 3+1 konaklamaya izin vermiyorsanız, 3+1’in üzerine tıklayarak bu kombinasyonu satışa kapatabilirsiniz. Böylece kombinasyonlarınız aşağıdaki gibi görünecektir.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?