Room Types – Oda Tipleri

Room Types alanı tesiste var olan oda tiplerinin görüntülendiği, oda eklenip silindiği, oda üzerinde değişiklik yapıldığı kısımdır. “Reorder”  tuşuna basarak odaların sıralamasını düzenleyebilirsiniz. Ayrıca bu alanda aktif ve pasif olan oda tiplerinizi de görebilirsiniz. 

(1) Rooms ekranında sol üst köşedeki seçimlerinden aktif ve pasif odalarınızı filtreleyebilirsiniz.

(2) Rooms ekranında sağ üst köşedeki butonu ile yeni bir oda tipi ekleyebilirsiniz.

(3) Re-order butonu ile odaların görüntülenme sırasını değiştirebilirsiniz.

Room Card – Oda Kartı 

Oda kartında şu bilgileri görebilirsiniz; Oda Kodu – Oda İsmi ve Odanın Aktif- Pasif olarak durumu

ODA KARTINA AİT BUTONLAR

General alanında oda tipinizi oluştururken kullandığınız kodu, ismi, açıklaması, otelin neresinde bulunduğunu (ana bina, yan bina, bahçe, villa gibi), metrekaresi ve bu oda tipindeki en yüksek çocuk yaşını görebilirsiniz. Minimum Allotment for Notification: Belirtilen oda kategorisi için tanımlayacağınız minimum kontenjan sınırı uyarısı için kullanılır, satışa sunduğunuz odaya ait kontenjan bu sayıya düştüğünde otel e-posta ile bilgilendirilir.

ÖNEMLİ! “En yüksek çocuk yaşı önemli bir bilgidir. Tesisiniz sadece yetişkin kabul eden bir tesis ise oda tipinizde en yüksek çocuk yaşını seçerken hangi yaştan sonra yetişkin olarak kabul ettiğinizi seçmeniz gerekir. Örneğin 17 yaşından büyükleri yetişkin olarak kabul ediyorsanız. Maksimum child age 17 seçilmelidir. Bu alanda 0 yaş seçerseniz, bu 1 yaşı yetişkin olarak kabul ettiğinizi belirtir. Ayrıca sadece yetişkin kabul ettiğinizi hem otel hem de oda açıklamasına yazmanız, misafirlerinizi daha doğru bilgilendirecektir.”

Occupancies alanında ayrıca odanızın ayarlanmış kişi tipleri kapasitelerini görebilirsiniz.

En az – en fazla yetişkin sayıları

En az – en fazla çocuk sayıları

En az – en fazla kişi sayıları

Sağ tarafta ise belirttiğiniz en az, en fazla sayılara göre hangi kombinasyonların bu oda tipinde kalabileceğini görebilirsiniz. 

Deactive butonuna tıkladığınızda oda tipini deaktive edip satıştan kaldırmış olursunuz. Extranette oda tipini görmeye devam edersiniz.

Edit butonuna bastığınızda oda ayarlarınızda değişiklik yapabilirsiniz.

Delete butonuna bastığınızda oda tipini geri alınmayacak şekilde silersiniz. Bu oda tipinden yapılan rezervasyonlar saklanmaya devam eder. Bu rezervasyonlarda bu oda tipinde değişiklik artık yapamazsınız.

Facilities butonuna bastığınızda oda tipinizin özelliklerini ve ücretli olup olmadıklarını seçebileceğiniz sayfaya geçersiniz. Bu sayfada özellikler 7 ana başlık altında listelenmiştir. 

BED – Oda tipinizde bulunan yatak tiplerini seçebilirsiniz. Aynı oda tipinde bazı odalarınız Double Bed, bazı odalarınız Twin bed ise Double or Twin Bed seçeneğini seçiniz. Bir yatak tipi eğer bütün odalarınızda varsa işaretlemenizi öneririz.

BATHROOM – Banyo donanımları bilgileri

FLOOR – Zemin ve klima bilgileri

KITCHEN – Mutfak ve minibar bilgileri

ELECTRONIC – Oda tipindeki elektronik cihazların bilgileri

ACCESS – Balkon, teras, veranda ve engelli ulaşımına uygunluk bilgileri

CONDITION – Sigara içilebilirlik, sessizlik, durum bilgileri

Photos butonuna bastığınızda o oda tipinin resimlerini yönetebileceğiniz sayfaya yönlendirilirsiniz. Ayrıca en üst menüdeki MULTIMEDIA kısmından da ulaşabilirsiniz.

Videos butonuna bastığınızda o oda tipinin video URL’lerini yönetebileceğiniz sayfaya yönlendirilirsiniz. Ayrıca en üst menüdeki MULTIMEDIA kısmından da ulaşabilirsiniz.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?