Rate Update – Fiyat Güncelleme

Gösterge paneli üzerinde bulunan yeşil kutucuklar, o güne ait oda tipinin ilgili fiyat tipi için belirlemiş olduğunuz fiyatı göstermektedir. Kutunun üzerine tıklayarak, açılan küçük pencere içerisinde, seçmiş olduğunuz tarih için seçilen oda tipinin ilgili fiyat tipi için “Adult Rates” ve “Child Rates” kutularına güncellemek istediğiniz fiyatları yazıp, “Update” butonuna basarak güncelleyebilirsiniz, belirtilen tarih aralığında dilerseniz “Clear Options” seçeneğini üzerinden yetişkin, çocuk veya tüm fiyatlarınızı silebilirsiniz, silmiş olduğunuz periyoda fiyatlarınızı yüklemeyi unutmayın. Yapmış olduğunuz değişiklik aynı ekranın üzerinde mavi çerçeveli bilgi notu olarak görünecektir.  Ekranı kapatmak için “Close” butonuna basmanız gerekir.

 

Mevcut fiyatlarınızı sistemde yüzdelik olarak arttırmak veya azaltmak için aynı pencerede bulunan “PERCENTAGE” seçeneğini tıklayarak fiyatlarınızı güncelleyebilirsiniz. Kırmızı eksi ile belirtilen kutucuğa girdiğiniz yüzdelik oran kadar fiyatlarınızı düşürebilir, kırmızı eksinin üzerine basarak hesaplamayı artı hâline getirebilirsiniz, bu durumda fiyatlarınız girdiğiniz oran kadar artacaktır. Yapmış olduğunuz değişiklik aynı ekranın üzerinde mavi çerçeveli bilgi notu olarak görünecektir.  Ekranı kapatmak için “Close” butonuna basmanız gerekir.

Exact Occupancy Rule Rates

Barboon üzerinde birden fazla çocuğun 1 veya daha fazla yetişkin ile aynı odada konaklama kombinasyonlarına ayrı fiyatlama yapılabilir.

Genel otel bilgileri tanımlamasında otelin tercihine göre Exact Occupancy Rule Rates” isimli özellik aktif hâle getirildiğinde otel, çocuklu konaklamalar için farklı kombinasyonlar oluşturarak her bir kombinasyon için periyotlara özel fiyatlar belirleyebilir.   

2 yetişkin + 2 çocuk konaklaması örneğinden yola çıkarsak, otelciler farklı kombinasyonlar için aşağıdaki gibi farklı fiyatlar tanımlayabilir:

  •  2 Yetişkin + 1.çocuk (0-6) + 2. Çocuk (0-6) = 300 EU
  •  2 Yetişkin + 1. Çocuk (0-6) + 2. Çocuk (7-12) = 330 EU
  •  2 Yetişkin + 1.Çocuk (7-12) + 2. Çocuk (7-12) = 370 EU 

Exact Occupancy Rule Rates kullanılmadığı durumlarda çocuk yaşlarına belirledikleri fiyatlar üzerinden sistem hesaplama yapacaktır.
2 yetişkin + 2 çocuk konaklaması örneğinden yola çıkarsak ;
0-6 Yaş arası = Ücretsiz
7-12 Yaş arası = 50 EU olsun.
2 Yetişkin + 1.çocuk (0-6) + 2. Çocuk (0-6) = 2 Yetişkin ücreti hesaplanır.
2 Yetişkin + 1. Çocuk (0-6) + 2. Çocuk (7-12) = 2 Yetişkin + 50 EU hesaplanır.
2 Yetişkin + 1.Çocuk (7-12) + 2. Çocuk (7-12) = 2 Yetişkin + 50 EU + 50 EU olarak hesaplama yapılır.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?