Rate and Availability – Fiyat ve Müsaitlik

Rate & Availability ekranında tesisinizdeki aktif oda tipleri bazında fiyat tiplerini, kişi fiyatlarını, kalan kontenjanlarınızı ve varsa kısıtlamaları 31 günlük  dönemlerle görebileceğiniz ekrandır. Room Type alanındaki sıralamaya göre odalarınız ve altında fiyatları listelenir. Açık mavi olan tarihler hafta içi günleri, lacivert olan tarihler hafta sonu günlerini gösterir. Sarı ile belirtilen alanlar kontenjan sayınızı, yeşil ile belirtilen bölümler ise fiyatlarınızı gösterir. Yeşil renk ayrıca satışa müsait olduğunu belirtir.

 

Kontrol etmek istediğiniz tarihleri (Period Selection) değiştirmek için 2 yol kullanabilirsiniz;

  1. Tarih seçiminin sağında ve solunda bulunan yön butonları ile tabloyu 31 gün ileri veya geri kaydırabilirsiniz. İlerlediğinizde bir önceki seçiminizin bittiği tarihten sonraki günde yeni tarihiniz başlar. Örneğin; önceki seçiminiz 01.04.2017 – 01.05.2017 tarihleri ise sağ yön tuşuna bastığınızda 02.05.2017 – 01.06.2017 olarak değişecektir.
  2. Başlangıç tarihini istediğiniz bir tarih seçtikten sonra bitiş tarihi 31 günlük olacak şekilde ayarlanır ve güncellenir. 

İsterseniz fiyat tiplerinizi ismine göre (Rate Type Selection), oda tipine göre (Room Type Selection), pansiyon tipine göre (Board) veya döviz cinsine (Currency) filtreleyip görebilirsiniz. Filtrelemede herhangi bir şey filtrelediğinizde ilgili kutu tablonuzu güncelleyene kadar turuncu olarak gösterilecektir. Bunun anlamı bir filtreleme işlemi yaptığınızı ve henüz tablonuzu güncellemediğinizi gösterir. Güncelleme butonuna bastıktan sonra turuncu renk kaybolacak ve tablonuz güncellenecektir.

 

Tablonun sol üstünde ODA KODU – ODA İSMİ görünür. Aynı hizada 31 günlük tarihler Ay/Gün olarak görünür. Hafta sonları tabloda koyu renkle belirtilmiştir. 

Oda isminin hemen altında Total Allotment hizasında o oda tipine ait gün gün kalan müsait oda sayısı yazmaktadır. Kalan müsait oda sayısı “0” olduğunda kutunun rengi o tarihte kırmızıya dönüşür.

 

Total Allotment yazısı altında o odaya ait fiyat tipleri listelenmektedir. Fare imleciniz ile fiyat tipinin üzerine geldiğinizde fiyat tipinin kodunu, döviz cinsini, iptal politikası tipini (iade edilir/edilmez) ve pansiyon tipinin kısaltmalarını açılan panelde görürsünüz. Paneldeki bazı kısaltmalar;

RF    = Refundable (İade Edilebilir)

NRF = Non Refundable (İade Edilmez)

Döviz cinsi kısaltmaları (EUR, USD, GBP vd.)

Pansiyon tipi kısaltmaları (SC, RO, BB, BB+, HB, HB+, FB, FB+, AI, UAI)

 

Ayrıca fiyat tipinin hizasında gün gün 2 kişi fiyatlarını görürsünüz. Eğer oda tipinde 2 kişi fiyatı yoksa oda tipindeki en az kişi sayısının fiyatı gösterilir. Gösterilen fiyat, kişi sayısı için oda fiyatıdır.

Fiyat tipinin sol kenarındaki yön tuşu ile o fiyat tipinin kişi ve çocuk yaş aralıkları fiyatlarını alta doğru açarak görebilirsiniz.

 

Single Use fiyatı bir oda tipinde sadece 1 yetişkin için olan fiyatıdır. Bu fiyat sadece 1 yetişkin aramalarında çıkacaktır ve yanında çocuk varsa bu fiyatı kullanamayacaktır.

1 Adult fiyatı ise 1 yetişkin yanında eğer çocuk varsa kullanılacak fiyattır. 1 yetişkin yanında eğer çocuk varsa Single Use değil 1 Adult fiyatı kullanılır. Çocuk için de fiyat tipinde tanımlı yaş aralığından uyan çocuk fiyatı ilave edilir.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?