Marketing Settings – Market (Ülke) Ayarları

Barboon, farklı ülkeler için farklı döviz cinsinde fiyatlar tanımlamanıza izin verir. Hangi ülkenin, hangi döviz cinsinden fiyatları kullanacağını da marketing settings üzerinden ayarlarsınız.

 

Yukarıdaki şekilde görüldüğü üzere EUR döviz cinsi 2.3. Finance kısmında default currency olarak atanmış.

EUR için bazı ülkeler seçilmiş. Hemen altında USD fiyatlar için ülkeler seçilmiş. Her iki listede seçili olmayan ülkeler için de default currency olan EUR fiyatlar kullanılacaktır. Yani EUR fiyatları sadece listede seçili olan 4 ülke kullanmayacaktır.

Listeyi düzenlemek için sağ üst köşedeki “Edit” butonuna basın;

 

  • Açılan menüden eklemek istediğiniz ülkeleri işaretleyip apply butonuna bastığınız ülkeler aşağıdaki ülkelere eklenecektir.
  • Listeden kaldırmak istediğiniz ülkeleri açılan menüden işaretini kaldırabilir veya yanındaki kırmızı çöp kutusu simgeli silme butonu ile silebilirsiniz.
  • Listede olmayan bütün ülkeler Default Currency fiyatını kullanır.
  • Eklediğiniz ülke için kullanmak istediğiniz döviz cinsini seçin ve kaydet butonuna basın.
  • Eğer listedeki bütün ülkeleri tek bir döviz cinsine atamak istiyorsanız change all currencies açılır menüsündeki bir döviz cinsini seçip yeşil renkli uygula butonuna basınız. Bütün ülkeler seçtiğiniz döviz cinsine atanacaktır.

Not: Eğer bir ülkeyi satışa kapatmak istiyorsanız. O ülkeyi listeye ekleyip döviz cinsini var olmayan (kullanmadığınız) bir döviz cinsine atayabilirsiniz.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?