General Settings – Genel Ayarlar

Bu sayfa, IBE (Internet Rezervasyon Motoru) ile ilgili genel ayarların yapıldığı sayfadır.

IBE General Settings

IBE Domain URL: İnternet rezervasyon motorunun tanımlı olduğu adres.

Show Alternative Dates : Fiyat veya müsaitliğin bulunmadığı tarihlere alternatif olarak giriş tarihinden 1 gün önce, 1 ve 2 gün sonrasına ait alternatif tarihlerin kullanıcıya listelenmesini sağlar

Show Alternative Hotels : Grup otelleri için geçerlidir, alternatif tarihlerde de yer bulunmadığı durumlarda grup içerisindeki kardeş otelin kullanıcıya önerilmesini sağlar.

Google Analytics Id: IBE için Google Analytics kullanıyorsanız, onun kodudur.

Google AdWords Conversion ID/Label : Google Adwords dönüşümü için kullanılır, rezervasyonunun son aşamasında onay sayfasında çalışan kod alanıdır.

Show Average Price : Internet rezervasyon motoru üzerinde toplam fiyat yerine arama yapılan tarih aralığı için gecelik ortalama oda fiyatının gösterilmesini sağlar, seçili olmadığı durumlarda toplam oda fiyatı listelenir.

Currency Conversion Disabled : Rezervasyon motoru üzerinde yer alan fiyatların çapraz kur gösteriminin seçildiği alandır. 

Yandex Metrica ID: Yandex sayaç kodunun girildiği alandır. Oturum kaydının da yapılması isteniyorsa Yandex takip kodunun “Tracking Codes” alanına girilmesi gereklidir.

Tracking Codes : Internet rezervasyon motorunun her adımında çalışacak kod için kullanılan alandır. 

IBE Payment Settings

Payment Types: IBE üzerinden ödemelerinizi nasıl alacağınızı belirtir. 3 tip ödeme seçeneği vardır.

Online: Ödemelerin POS ile tahsil edilmesini sağlar. Sanal Pos entegrasyonun yapılmış olması gerekmektedir.

Guaranteed: Ödemeler için kredi kartı bilgilerinin saklanmasını sağlar. Kredi kartı bilgileri çıkış tarihinden bir sonraki güne kadar saklanmaktadır. CVV kodu alınmaktadır. Rezervasyon içerisinden kredi kartı bilgilerine ulaşılmaktadır.

Non Guaranteed: Ödeme veya kredi kartı bilgisi alınmaz. Misafir girişte tesise ödeyecektir. 

Online: Barboon rezervasyon motoru üzerinden yapılan rezervasyonların ödemelerinin otele ait sanal pos ile tahsil edilmesi istenildiğinde bu seçenek kullanılabilir. Sanal Pos entegrasyonu, bedeli ve kurulum ile ilgili detaylı bilgi için Protel ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. 

 

Email Settings: Eğer misafirlerinize mail gönderecekseniz yapmanız gereken ayarlardır.

Domain Name: Posta sunucusunun domain adresi

From Email: Giden e-posta adresi

From Name: Giden e-postada yazacak isim

Send Guest Emails: Barboon üzerinden standard onay-değişiklik ve iptal postalarının gönderilmesi için seçili olması gereklidir. Seçili olmadığı durumlarda misafirlere bildirim gitmeyecektir.

 

Image Settings

IBE Logo: IBE üzerinde otelinizin görüneceği tesisinize ait logo

IBE Favico: Tarayıcının sekme kısmında görünecek küçük görsel.

Email Logo: Misafirlerinize giden e-postalarda görünecek logo

 

Notification Settings

Notification Receivers: Yapılan yeni rezervasyon, iptal ve değişiklerin bildirileceği e-posta adresleridir. Ayrıca PMS ve CM entegrasyonlarında bildirim alacak e-posta adresleridir. Buraya eklenecek e-posta adreslerinin  kullanıcılara ait olması zorunlu değildir.

Payment Error Notification Receivers: Online ödeme kullanan otellerde ödeme hatası nedeniyle gerçekleşemeyen rezervasyonların draft olarak kaydedilerek belirtilen adrese e-posta ile bilgilendirme yapılmasını sağlar.

 

IBE Default Search Settings: IBE ilk açıldığında gelecek olan sabit değerlerdir. Misafir boş bir ekran ile değil en çok kullanılan arama ölçütlerine göre bir arama ile karşılanır. Misafir tarafından arama esnasında değiştirilebilir.

Default Adult No: Varsayılan yetişkin sayısı

Max Adult No: Seçilebilecek en fazla yetişkin sayısı

Max Child No : Seçilebilecek en fazla çocuk sayısı

Default Child Age: Çocuk seçilirse varsayılan çocuk yaşı

Max Child Age: Seçilebilecek en yüksek çocuk yaşı

Default Check-In: Varsayılan giriş günü. Aramanın yapıldığı günden kaç gün sonra giriş olacağını belirtir. Örneğin; 1 değeri varsa ve arama 19.05.2017 tarihinde yapılıyorsa, IBE ilk açıldığın giriş gününü 20.05.2017 tarihi olarak ayarlar

Default Lenght of Stay: IBE ilk açıldığında aramanın kaç günlük olacağını belirtir.

 

Weight Settings: Weights kullanımını aktif hale getirmek için seçilir. 

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?