Finance – Finansal Bilgiler

Finans kısmında tesisinizin finansal bilgilerini girdiğiniz alandır.

VAT: Tesisinizde kullanılan KDV oranını ve bu KDV oranının fiyatlarınıza dahil olup olmadığınız belirttiğiniz alandır.

Satış fiyatlarınıza KDV dâhil ise included seçmeniz gerekmektedir. KDV oranı girdiğiniz fiyattan düşer. Satış fiyatlarınız KDV hariç ise excluded seçmeniz gerekmektedir. KDV oranı girdiğiniz fiyatın üzerine eklenir.

Not: Rate & Availability alanında her zaman girdiğiniz fiyatları görürsünüz. KDV oranları sadece müşterilere gösterilen fiyatlarda belirtilir.

CURRENCY: Tesisinizin yerel para birimini aynı zamanda PMS’deki para birimini belirtebileceğiniz alandır. İnternet rezervasyon motoru üzerinde müşterilerinize farklı döviz cinsinde fiyat gösterirken döviz çeviricisini ve standart döviz cinsini (Default Currency) belirttiğiniz alandır.

Not: Default currency’de belirtiğiniz döviz cinsi, internet rezervasyon motorunda başka bir döviz cinsine atanmış ülke yoksa bütün ülkelerden gelen aramalarda kullanılan döviz cinsi olarak kullanılır. Örneğin; default currency EUR ise ve Türkiye TRY kullanılsın diye belirtilmişse (7.3. Marketing Settings) Türkiye dışından gelen bütün aramalarda EUR döviz cinsinden olan fiyatlar kullanılır. Türkiye kaynaklı kullanıcılaraysa TRY cinsinden fiyat gösterilir.

FINANCIAL INFO: Şirketinizin bilgilerinin olduğu alandır. Bu alanda şirketinizle ilgili;

Corporate Name = Şirketinizin yasal unvanı 

Commercial Register No = Şirketinizin MERSİS numarası

Tax Number = Şirketinizin vergi numarası

Tax Office = Şirketinizin vergi dairesi

Billing Address = Şirketinizin fatura adresi

Bilgileri bulunur.

BANK ACCOUNTS: Şirketinizin IBAN (Internetional Bank Account Number) bilgilerinin bulunduğu alandır. Döviz cinsine göre IBAN numaralarınızı girebilirsiniz.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?