Deposit Rules – Depozito Kuralları

“Definitions” bölümü altında bulunan “Deposit Policies” kısmından rezervasyonlar için depozit kurallarını oluşturabilirsiniz. 

Yeni bir depozit kuralı oluşturmak için “Add” butonuna basınız. 

Açılan pencerede öncelikle depozit kuralının ismini yazınız, depozit tipi olarak aşağıdakilerden birini seçebilirsiniz;

  • On Booking – Rezervasyon yapıldığı sırada ödeme alabilmek için bu kural seçilmelidir. 
  • On Arrival – Misafirin otele giriş yaptığı gün ödemenin tahsil edildiği, ön ödeme istenmediği durumlar için seçilebilir.
  • Before Arrival – Misafirin otele giriş gününden önce belirlenecek gün sayısına göre ödemenin tahsil edileceği durumlar için seçilmelidir. 
  • After Booking – Rezervasyon yapıldıktan sonra seçilecek gün sonrasında ödemenin tahsil edileceği durumlar için seçilebilir. 

Reference description kısmına gireceğiniz açıklama, rezervasyon motoru üzerinde misafirin depozit kuralı ile ilgili olarak göreceği açıklama alanıdır, rezervasyon motorunda görüntülenen dillerde tanımlamaları yapmazsanız bu açıklama tüm dil seçeneklerinde otomatik olarak gelecektir.

 

“On Booking”i seçtiğinizde rezervasyonun yapıldığı sırada tahsilatın yüzdelik olarak ne kadarının alınacağını “Percentage” kısmına girmelisiniz.

 %100 seçmediğiniz sürece “Percentage” kısmında girdiğiniz oran rezervasyon sırasında tahsil edilecek tutar olup, ödemenin kalanı bir alt satırda otomatik olarak açılacak ve sizden kalan ödemenin ne şekilde yapılacağını sisteme tanımlamanız istenecektir. 

 

“On Arrival”ı seçerseniz “Percentage” bölümü otomatik olarak 100% olarak belirlenecek ve misafirin ödemesinin tamamının otelde tahsil edileceğini tanımlamış olursunuz. 

“Before Arrival” seçeneğinde rezervasyonunun otele varışından kaç gün önce toplam tutarın ne kadarının tahsil edileceğini tanımlayabilirsiniz. %100 seçmediğiniz sürece “Percentage” kısmında girdiğiniz oran belirlediğiniz gün öncesinde tahsil edilecek tutar olup, ödemenin kalanı bir alt satırda otomatik olarak açılacak ve kalan ödemenin ne şekilde yapılacağını sisteme tanımlamanız gerekecektir. 

 

“After Booking” seçeneğinde rezervasyon yapıldıktan kaç gün sonra toplam tutarın ne kadarının tahsil edileceğini tanımlayabilirsiniz. %100 seçmediğiniz sürece “Percentage” kısmında girdiğiniz oran belirlediğiniz gün sonrasında tahsil edilecek tutar olup, ödemenin kalanı bir alt satırda otomatik olarak açılacak ve kalan ödemenin ne şekilde yapılacağını sisteme tanımlamanız gerekecektir. 

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?