Child Rate Type – Bağlı Fiyat Tipleri

Bağlı fiyat tipleri, bir ana fiyata bağlı olarak pansiyon tipi değiştirilebilir. Satış ve konaklama tarih aralığı belirtilebilir. Bağlı olduğu fiyat tipinin fiyatları üzerinden yüzdelik veya tutar olarak indirim – ilave tanımlı olan yani fiyatları ana fiyata göre otomatik hesaplanan fiyat tipleridir.

Tanımlanması fiyat tipi oluşturmak ile aynı olduğundan dolayı burada sadece fiyat tipi oluşturma ile ilgili farklar belirtilecektir.

  • 1. adım, definitions alanında “connected to another rate type” seçeneğini işaretleyin.
  • Hemen altında parent rate type, açılır menüsünde bağlamak istediğiniz ana fiyat tipini seçin.
  • Eğer özel erişimli bir fiyat oluşturuyorsanız benzersiz bir access code alanında belirleyin
  • Döviz kuru ve IP settings ana fiyat tipine göre otomatik olarak seçilir ve değiştirilemez.Ancak Country Based tipi fiyatlarda ana fiyatın uygulandığı ülkeleri bağlı fiyat için düzenleyebilirsiniz. 
  • 2. adım, policies kısmında çocuk yaşları ana fiyat tipindeki çocuk yaş aralıklarına göre otomatik seçilir ve değiştirilemez.
  • 4. adımda oluşturduğunuz bağlı fiyat tipi, satış aralığı, kalış aralığı, indirim veya ilave tutar veya yüzdesini belirtebilir. Ayrıca belirli bir tarih aralığında yüzdelik oranı veya fiyatı değiştirebilirsiniz.

Bağlı fiyatları neden kullanırsınız?

Herhangi bir fiyat tipiniz üzerinde belirli bir indirim uyguluyorsanız. Her bir dönem için fiyat girmek yerine bağlı bir fiyat oluşturabilirsiniz. Örneğin; bir fiyat tipiniz üzerinden %10 indirim uygulayıp iade yapılmaz politikasında yeni bir bağlı fiyat oluşturabilirsiniz. Bayram ve tatil gibi özel günlerinizde calculation exception ile o tarihlerde %10 indirim yerine %5 gibi farklı bir oran uygulayabilirsiniz. Ana fiyat tipinde fiyat güncellemesi yaptıktan sonra bağlı fiyat tipine tekrar fiyat girmezsiniz. Girdiğiniz yeni fiyatlar üzerinden aynı oranda indirimi uygular. Farklı pansiyon tiplerinde belirli bir oran varsa bunlar içinde bağlı fiyat tipi oluşturabilirsiniz. Herhangi bir promosyon kodu kullanmadan belirli dönemlerde indirim yapmak isterseniz satış tarih aralığı ve konaklama tarih aralığı belirtip erken rezervasyon indirimini herkes için uygulayabilirsiniz.

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?