Cancellation Policies – İptal Kuralları

Otelinize ait iptal koşullarını “Definitions” başlığı altındaki “Cancellation Policies” sayfasında oluşturabilirsiniz. Açılan sayfada “Add” butonuna basarak yeni bir iptal kuralı tanımlanır. 

 

Öncelikle, açılan pencere üzerinde, uygulanacak iptal kuralının tipini seçmelisiniz.
Sistemde Amount, Daily Fee veya Percentage olarak iptal kuralları oluşturabilirsiniz.

“Amount” seçerseniz iptal süresini geçen rezervasyonlar için belirlediğiniz tutar kadar ceza bedeli oluşur.

 

“Daily Fee” seçerseniz iptal süresini geçen rezervasyonlar için belirlediğiniz gün sayısının konaklama bedeli kadar ceza oluşur.

 

“Percentage” seçerseniz iptal süresini geçen rezervasyonlar için belirlediğiniz yüzdelik oranlar kadar rezervasyon toplam tutarı üzerinden ceza bedeli oluşacaktır. 

 

Reference Description kısmına gireceğiniz açıklama rezervasyon motoru üzerinde misafirin iptal kuralı ile ilgili olarak göreceği açıklama alanıdır. Rezervasyon motorunda görüntülenen dillerde tanımlamaları yapmazsanız bu açıklama tüm dil seçeneklerinde otomatik olarak gelecektir.

 

Her bir iptal tipi için tanımlama yaptığınızda aynı iptal koşulu altında süreye bağlı değişen ceza oranları tanımlayabilirsiniz. 

Örneğin; rezervasyonun girişinden 30 gün önce yapılan iptallere 40 birim.(bağlı bulunduğu fiyatın döviz olarak hesaplama yapılır.)

Rezervasyonunun girişinden 21 gün önce yapılan iptallere 20 birim.(bağlı bulunduğu fiyatın döviz olarak hesaplama yapılır.)

 

Rezervasyonunun girişinden 7 gün önce yapılan iptallere 1 günlük oda ücreti

Rezervasyonun girişinden 3 gün önce yapılan iptallere 2 günlük oda ücreti

Rezervasyonun girişinden 30 gün önce yapılan iptallere %20

Rezervasyonunun girişinden 21 gün önce yapılan iptallere % 40

Tek bir iptal kuralı içinde “add new rule” butonuna basarak yeni kurallar ekleyebilir, eklediğiniz kuralları kırmızı çarpı ile silebilirsiniz.

Save tuşuna basarak yapmış olduğunuz kuralı kaydedebilirsiniz. 

Cancellation policiese tıkladığınızda oluşturduğunuz iptal koşullarını liste hâlinde görüntüleyebilir, mavi büyüteçe basarak ayrıntılı görüntüleyebilir, altta bulunan “Edit” butonu ile güncelleyebilir, “Delete” butonu ile sistemden kaldırabilirsiniz. 

 

“Cancellation Policies”e tıkladığınızda oluşturduğunuz iptal koşullarını liste halinde görüntüleyebilir, mavi büyüteçe basarak detaylı görüntüleyebilirsiniz.

 

Seçtiğiniz iptal koşulunu sayfada altta bulunan “Edit” butonu ile güncelleyebilir, “Delete” butonu ile sistemden kaldırabilirsiniz.  Sistemde aktif olarak kullanılan bir fiyat tipine bağlı iptal koşulu silinemez. 

Sağda bulunan “Back” butonu ile iptal koşullarının bulunduğu sayfaya geri dönebilirsiniz. 

Was this article helpful?

Related Articles

Leave A Comment?